eduSensus DAY | Wszystkie wymiary neuroróżnorodności
12 listopada od 15:00
Konferencja online dla nauczycieli, szkolnych specjalistów i dyrektorów
eduSensus DAY to prawdziwe edukacyjne święto dla wszystkich osób zaangażowanych w nauczanie i terapię uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Zaproszeni przez wydawnictwo Nowa Era eksperci - praktycy, na codzień pracujący z dziećmi i młodzieżą ze SPE w salach klasowych i gabinetach terapeutycznych - podzielą się z uczestnikami konferencji swoją wiedzą i różnorodnym doświadczeniem.
Bezpłatna konferencja eduSensus DAY to szansa, by przyjrzeć się wszystkim wymiarom neuroróżnorodności tak, aby uczniom wymagającym dodatkowej uwagi nieść najlepiej dobraną do nich pomoc.
- Prelekcje ekspertów na temat powszechnie występujących trudności edukacyjnych i wyzwań szkolnych.
- 100% praktycznej wiedzy, porad i inspiracji do pracy.
- Zaświadczenie dla każdego uczestnika.
- KONKURS w trakcie wydarzenia - do wygrania roczny dostęp do platformy eduSensus dla całej szkoły!
Program konferencji
Konferencja potrwa ok 3,5 h. Zapraszamy do wysłuchania całości lub do udziału w wybranych, interesujących Państwa modułach.
Opóźniony rozwój mowy (ORM)...i co teraz? O czym pamiętać w terapii i edukacji.
Anna Walencik-Topiłko – doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki pracownik dydaktyczny, adiunkt. Z wykształcenia językoznawca, logopeda (specjalista w zakresie neurologopedii, logorytmiki, emisji głosu). Od trzydziestu lat zajmuje się logopedią zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Związana z Uniwersytetem Gdańskim.
Jest autorką licznych publikacji naukowych, a także współautorką podręczników akademickich z logopedii i neurologopedii oraz edukacji przedszkolnej. Opracowała programy multimedialne Czytam i piszę oraz Logorytmikę PRO, jak też multimedialny kurs dla logopedów na DVD Logorytmika. Opiekun merytoryczny i współautor pakietu programów multimedialnych Logopedia Pro oraz aplikacji Logominy (Wydawnictwo Nowa Era). Autorka publikacji praktycznych: Głos jako narzędzie, Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki, Badania przesiewowe w logopedii, Mów tak jak Mówtak.
Twórca piosenek, wierszyków i opowiadań logopedycznych. Lektorka w publikacjach specjalistycznych z zakresu logopedii i języka polskiego. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym na diagnozę i terapię przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci (zróżnicowane zaburzenia komunikacji językowej).
Trener i szkoleniowiec – współpracuje z licznymi ośrodkami prowadzącymi kursy i zajęcia dla różnych środowisk zawodowych, również w formie online i webinarów.
Autorka cyklu PogadANKA LOGOpedyczna: You Tube, kanał Anna Walencik-Topiłko (https://www.youtube.com/channel/UCp4ZNMjfq4SqcxS_EIHgYhw)
Więcej bieżących informacji: Fecebook, Anna Walencik-Topiłko
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057191479964
Rozmowę prowadzi Joanna Elmanowska, Nowa Era – kierownik redakcji i ekspert rynku SPE, pomysłodawczyni koncepcji serii eduSensus LOGOPEDIA PRO.
Współwystępowanie trudności u dzieci neuroróżnorodnych.
Michalina Ignaciuk - pedagożka i specjalistka VR w szkole w Gdańsku. Prowadzi terapię pedagogiczną dla dzieci i młodzieży ze zróżnicowanymi potrzebami w uczeniu się, w tym z dysleksją czy ADHD, a także warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i nauczycieli. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Gdańskiego w dyscyplinie pedagogika. Finalistka I edycji konkursu Nauczyciel Jutr@. Popularyzuje w Internecie, w tym na kanale YouTube, wiedzę pedagogiczną jako „Pedagog Michalina”.
Jak oswoić środowisko szkolne ...dla uczniów ze spektrum autyzmu?
Ewa Śniegowska - magister oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim, wyspecjalizowana w pracy z dzieckiem z autyzmem. Diagnozuje w kierunku autyzmu i zespołu Aspergera dzieci i młodzież z całej Polski. Prowadziła szkolenia z tematyki spektrum autyzmu oraz terapii behawioralnej.
Katarzyna Sirak - pedagog specjalny i terapeuta z ponad 20-letnim stażem pracy z dziećmi o SPE. Przez 10 lat kierowała szkołą z oddziałami integracyjnymi. Współautorka podręczników do edukacji wczesnoszkolnej oraz autorka publikacji metodycznych.
Trudne emocje z agresją w tle. Jak zapobiegać przemocy w szkole
Anna Tulczyńska – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka behawioralno-poznawcza i tutorka; autorka publikacji poradnikowych dla nauczycieli i dyrektorów szkół, ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole, w gabinecie psychoterapeuty i stacjonarnym ośrodku terapii.
Koncentracja uwagi jako superumiejętność XXI wieku. Czy da się ją trenować przy użyciu gier?
Piotr Milewski – twórca gier oraz wykładowca akademicki. Jest autorem ponad 200 larpów, gier miejskich, gier rzeczywistości alternatywnej [ARG], gier planszowych oraz karcianych. Ekspert wykorzystania gier w edukacji.